Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Peru Machu Picchu
Peru Peru
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ke vstupu na území Peru je nutné předložit cestovní doklad - cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Doporučuje se mít s sebou kopii cestovního pasu pro případ ztráty.
Při vstupu do Peru se vyplňuje celní prohlášení pouze v případě dovozu zboží, které musí být celně deklarováno.
Při cestě motorovým vozidlem je při vstupu do Peru vyžadováno předložení platného řidičského průkazu, dokladu o vlastnictví vozidla (doklad od půjčovny vozidel nebo tzv. vlastnický list vozidla) a dokladu o povinném ručení vozidla.
V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu v Peru vydává náhradní cestovní doklad zastupitelský úřad ČR v Limě (Peru). Ztrátu či krádež cestovního pasu hlásí občan též peruánské policii, která vypracuje protokol. Po vystavení nového dokladu si musí občan ČR obstarat na místním migračním úřadě Superintendencia Nacional de Migraciones (má pobočku také na letišti v Limě) duplikát vstupního razítka.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.