Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Surinam papriky
Surinam Surinam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro občany České republiky platí při cestování do Surinamu vízová povinnost.

V dubnu 2019 byla spuštěna on-line aplikace pro žadatele o surinamská víza a turistické karty nazvaná „E-Visa/E-Tourist Card online Application“ (https://suriname.vfsevisa.com/suriname/online)

E-Tourist Card je zjednodušenou formou vstupního povolení pro občany vybraných zemí (včetně České republiky) cestující za účelem turistiky, přičemž doba pobytu nesmí překročit 90 dnů. Pro udělení E-Tourist Card je třeba disponovat cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců a uhradit poplatek ve výši 54 USD.

Dosavadní způsoby podání žádostí o víza a turistické karty bude možno využívat pouze do října 2019. Jedná se o podání žádosti o vízum na zastupitelských úřadech Surinamu v zahraničí a o podání žádosti o turistickou kartu na mezinárodním letišti Paramaribo po příletu do Surinamu či na amsterdamském letišti Schiphol.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu Surinamu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.