Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Surinam papriky
Surinam Surinam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


S účinností od 1. 7. 2022 zrušila Surinamská republika jednostranně pro občany cizích států včetně ČR víza za účelem turistiky a návštěvy rodiny s dobou pobytu maximálně 90 dnů. Každý vstup do Surinamské republiky v rámci uvedených 90 dnů je zpoplatněn ve výši 25,- USD nebo 25,- EUR. Dále je třeba disponovat cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců od data prvního vstupu.

Vstupní poplatek (Entry-Fee) může být uhrazen buď prostřednictvím on-line aplikace VFS Global Suriname https://suriname.vfsevisa.com nebo v době od 1. 7. do 30. 9. 2022 přímo v Paramaribu na mezinárodním letišti Johan Adolf Pengel či na letišti Zorg en Hoop. Od uvedeného vstupního poplatku jsou po dobu platnosti víza „E-Visa“ či dosavadní turistické karty „E-Tourist Card“ jejich držitelé osvobozeni. 

V případě pobytu v Surinamské republice za jakýmkoliv jiným účelem, např. obchod, práce či studium, platí i nadále pro občany České republiky vízová povinnost.

Žádost o surinamská víza lze jako doposud vyřídit prostřednictvím on-line aplikace nazvaná „E-Visa online Application“ https://suriname.vfsevisa.com/suriname/online.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu Surinamu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.