Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Venezuela laguna Canaima
Venezuela Venezuela
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Dovoz neobchodního zboží pro osobní spotřebu je osvobozen od celních poplatků. Dovoz a vývoz hotovosti je omezen na 10 tisíc USD. Povinná směna valut není zavedena. Zastupitelské úřady Venezuely však někdy požadují při žádosti o vízum doložit solventnost žadatele. Požadavek prokazovat zajištění finančních prostředků pro pobyt ve Venezuele je zahrnut v požadavcích k žádostem o vízum, a to formou bankovní reference. Nedoporučuje se přivážet větší množství hotovosti.

Dne 21.2.2003 bylo zavedeno opatření omezující volnou směnitelnost venezuelské měny – bolívaru. Zpětná výměna není možná. V zemi existuje černý trh s valutami, avšak tato možnost je riskantní (falešné bankovky, přepadení).

Více informací ohledně zákazů dovozu najdete na: https://www.iatatravelcentre.com/VE-Venezuela-customs-currency-airport-tax-regulations-summary.htm.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.