Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Antigua a Barbuda zatoka
Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


V období od srpna do listopadu je možný výskyt hurikánů v celé oblasti karibských ostrovů. Doporučujeme sledovat aktuální meteorologické informace.

Politická situace je v zemi stabilní. Antigua a Barbuda je poměrně bezpečná země. Doporučuje dávat pozor na kapesní zloděje. Předměty ponechané na pláži bez dozoru se mohou stát objektem krádeže. Nedoporučujeme pohyb po setmění po opuštěných plážích. Za držení a pašování drog mohou hrozit vysoké tresty odnětí svobody a peněžní pokuty. V zemi je možno se nakazit horečnatým onemocněním dengue způsobeným komářím štípnutím, proto doporučujeme používat repelenty.

Letiště: V.C: Bird International Airport – situované v severovýchodní části ostrova Antigua.
Přístav: St. John´s Harbour; Heritage Quay. Soukromé jachty: St John´s Harbour; Crabbs Marina (www.nicholsonyachts.com, www.antiguaferries.com).
Půjčovny automobilů: 40-50 USD/den; dočasný řidičský průkaz s platností na 3 měsíce stojí 20 USD. Na ostrovech se jezdí vlevo. Kvalita komunikací je poměrně dobrá, auta vyskytující se na ostrovech jsou v poměrně špatném technickém stavu.

Informační zdroje:
www.antigua-barbuda.org
www.ab.gov.ag
 

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.