Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Belize Altun Ha
Belize Belize
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při vstupu do země je nutné prokázat se cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců od konce pobytu v Belize a s minimálně jednou volnou stránkou. Občané EU nepotřebují vízum (pokud se jedná o nevýdělečný pobyt), pokud jejich pobyt v zemi nepřekročí 30 dnů – doporučujeme však hned na místě zkontrolovat, kolik dní pobytu imigrační úředník skutečně udělil, abyste se vyhnuli nepříjemnostem při odjezdu ze země. O prodloužení pobytu nad 30 dnů lze požádat příslušné migrační úřady přímo v Belize, cena prodloužení je cca 25,- USD na šest měsíců; po jejich uplynutí se platí cca 50,- USD za každé další měsíční prodloužení. Při odjezdu ze země je nutné uhradit předepsaný poplatek cca 40 USD při odletu (vybírá se výhradně v této měně), nebo cca 19 USD při odjezdu po souši, nebo 7,- USD při odjezdu po moři (obojí splatitelné v USD nebo BZD - belizský dolar).
Při vstupu na území Belize mohou imigrační úředníci požadovat, aby turista prokázal dostatečné finanční prostředky  k pobytu v Belize ve výši 30,- USD/ den, adresu hotelu v Belize a zpáteční letenku/jízdenku. Doporučujeme proto předkládat platnou kreditní kartu, která je při vstupu do země akceptována. Překročení povolené délky pobytu je pokutováno částkou 1000,- BZD.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.