Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Honduras papoušci
Honduras Honduras
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR mohou na území Hondurasu pobývat bez víza po dobu 90 dnů, poté je nutno prodloužit pobyt na imigračním úřadě. Maximální délka prodloužení je 90 dnů, poplatek na každý měsíc je 20,- USD. Při vstupu do země je nutné prokázat se cestovním pasem s platností minimálně šest měsíců. Při odjezdu ze země je třeba uhradit poplatek, který ale již bývá zahrnut v ceně letenky.

Honduras vyžaduje potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici od všech osob, které do země přijíždějí z Jižní Ameriky, včetně Panamy. Očkování je požadováno bez ohledu na věk.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.