Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kostarika žáby
Kostarika Kostarika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s minimální délkou platnosti 6 měsíců po datu plánovaného opuštění území Kostariky, v případě cesty automobilem řidičský průkaz a doklad o vlastnictví automobilu. Dále se předkládá doklad o způsobu vycestování (např. zpáteční letenka nebo jízdenka) a finanční prostředky ve výši 1500 USD na každý měsíc pobytu. V případě ztráty či odcizení cestovního dokladu může Honorární konzulát ČR v San José vystavit občanům ČR tzv. náhradní cestovní doklad ke zpáteční cestě do ČR.

Je vyžadováno očkování proti žluté zimnici v případě příjezdu cestovatele ze země s výskytem této choroby (Angola, Benin, Burkina Faso, Kamerun, Demokratická republika Kongo, Gabon, Gambie, Ghana, Guinea, Libérie, Nigérie, Sierra Leone, Súdán, Bolívie, Brazílie, Kolumbie, Ekvádor, Peru, Francouzská Guyana a Venezuela), další povinná očkování nejsou vyžadována.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.