Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kuba pláž Santa Fe
Kuba Kuba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doklady

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup do země je třeba mít platný cestovní pas (doba platnosti minimálně 6 měsíců od vstupu na území), turistickou kartu či vízum, a vyplněný celní, zdravotní a migrační online formulář na webu www.dviajeros.mitrans.gob.cu.

V případě vstupu na turistickou kartu je cizinci ponechán jeden útržek karty, který při odletu ze země musí bezpodmínečně předložit migračnímu úředníkovi. V případě jeho ztráty lze s určitým časovým prodlením (ověřování totožnosti turisty v centrální evidenci) získat nový.

Pro vstup do země je bezpodmínečně vyžadováno cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

Pro vstup na území Kuby je povinností vyplnění elektronického celního, zdravotního a migračního formulář na webu www.dviajeros.mitrans.gob.cu. Formulář je dostupný v angličtině a španělštině.

Formulář lze vyplnit nejdříve 72 hodin před plánovaným odletem. Není možné jej vyplnit až při příjezdu na území. Při příjezdu je zpravidla vyžadováno jeho předložení ve vytištěné podobě. Některé letecké společnosti vyplněný formulář vyžadují k nahlédnutí ještě před zahájením cesty.

Současně může být i nadále požadováno i vyplnění papírového celního a migračního formuláře, který cestující obdrží na palubě letadla či po příletu na letišti. Vytištěná stránka s QR kódem elektronického formuláře „dviajeros“ by měla být dle zkušeností pro cestující dostačující. Cílem zavedení elektronického formuláře bylo právě odbourání vyplňování papírových formulářů.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.