Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kuba pláž Santa Fe
Kuba Kuba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


 

V Havaně jsou cizinci ošetřováni nejčastěji v nemocnici „Clinica Central Cira García”. Řada ostatních nemocnic má pak i část pro cizince. Ve větších turistických střediscích po Kubě pak existují zdravotnická zařízení pro cizince. Pro řešení složitějších zdravotních komplikací je však vhodné směřovat do Havany nebo velkých zdravotnických zařízeních v provinčních centrech. Platby za ošetření u cizinců jsou vyžadovány v devizách, prostřednictvím platebních karet. Finanční náklady na léčbu a medikamenty na Kubě jsou srovnatelné s náklady ve vyspělých zemích. Ze zákona je nutné pro cizince na Kubu cestovat se zdravotním pojištěním. Kubánská zdravotnická zařízení však vždy vyžadují platbu při ošetření, cestovatel si pak vyřídí proplacení nákladů sám se svoji pojišťovnou.

Kuba se dlouhodobě potýká s nedostatkem léčiv; v případě zdravotních potíží může být problém se zakoupením i základních léků. Důrazně doporučujeme si s sebou na cestu vzít kromě běžně užívaných léků i základní léky proti bolesti, průjmovým onemocněním atd. Nedostatkové, i v zařízeních pro cizince, jsou některá antibiotika. Je vhodné sebou mít i běžnou cestovní lékárničku, třebaže minimální, pro základní ošetření.
 

Důležitá telefonní čísla:

Nemocnice ”Clínica Central Cira García” (+53) 72042811
Mezinárodní klinika na Varaderu ”Clínica Internacional Varadero” (+53) 45667226
Letiště José Martí (inf. o mezinárodních linkách) (+53) 76420100

První pomoc 104

Policie 106
Hasiči 105

Cubataxi: (+53) 7 8735710
Panataxi (+53) 7 55 5555

Mezinárodní hovory do ČR: 119 - 420 - číslo volaného

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.