Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Panama panorama
Panama Panama
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR, držitelé platných českých cestovních dokladů s minimální platností 6 měsíců, mohou vstupovat na území Panamské republiky a přechodně tam pobývat bez víz až 90 dnů, není-li účelem pobytu výkon výdělečné činnosti. Po 90 dnech je nutno vycestovat ze země nebo v dostatečném předstihu a zásadně před uplynutím 90 dní od příjezdu požádat panamské úřady o povolení prodloužení pobytu, jinak je panamskými migračními orgány vyžadována finanční pokuta. Očkování se nevyžaduje.

Při vstupu na území Panamské republiky je nutno si vyžádat vstupní razítko do cestovního dokladu, a to při překročení panamské hranice na kterémkoliv hraničním přechodu. Vyhnete se tak vážným problémům při vycestování z Panamské republiky (zadržení, finanční pokuta až 1000,- USD, deportace, zákaz vstupu).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.