Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kvóty pro ekonomickou migraci

 

Vláda rozhodla o stanovení maximálních ročních kvót na zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání. Rozhodla tak na svém zasedání dne 26. srpna 2019. Kvóty se budou týkat pouze zastupitelských úřadů vyjmenovaných v nařízení vlády, u ostatních zastupitelských úřadů je příjem neomezený.

Současně byl rozšířen počet zemí, ve kterých bude umožněn přednostní příjem žádostí o zaměstnanecké karty pro kvalifikované zaměstnance prostřednictvím programů (dříve režimů) o Moldavsko, Bělorusko, Kazachstán a Indii.

Kvóty jsou stanoveny rozhodnutím vlády na základě dohody příslušných ministerstev a tripartity.  Kvóty jsou účinné od 1. 9. 2019.

Kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelské úřady nejsou oprávněny přijmout více žádostí, než jak je stanoveno nařízením vlády. Kvóty budou rovnoměrně rozděleny do 12-ti měsíců.

Zastupitelské úřady budou na každý měsíc objednávat pouze maximální počet žadatelů dle kvót. Způsob objednávání termínů k podání žádostí bude zveřejněn na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů.

V příloze naleznete text nařízení vlády včetně uvedených kvót pro příslušné zastupitelské úřady.

 

Příloha - nařízení vlády (DOCX, 26 KB)

.