Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení vízových služeb

 

Poskytování vízových služeb veřejnosti je aktuálně obnoveno na téměř všech konzulátech ČR – výjimkou jsou Brazílie, Filipíny, Chile a Peru.

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Na všech konzulátech se vyžaduje dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Je omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Počty žádostí, které jsou jednotlivé konzuláty aktuálně kapacitně schopné přijmout, budou uvedeny na jejich webových stránkách.

Žádosti o víza a povolení k pobytu jsou nadále přijímány převážně v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III.

Pouze na konzulátech v zemích s nízkým rizikem onemocnění Covid-19 (viz bod I tohoto článku) jsou žádosti o víza přijímány bez omezení.

Rozsah vízových služeb, které bude možné na konzulátech poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 24. srpna 2020.

.