Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zvýšení počtu přijímaných žádostí o zaměstnanecké karty a změna pravidel místní příslušnosti na Generálním konzulátu ČR ve Lvově

 

 

Od 1.8.2016 dochází na Generálním konzulátu ČR ve Lvově ke zvýšení kapacit pro příjem žádostí o pobytová oprávnění. Zvýšená kapacita bude využita zejména k přijímání žádostí o zaměstnanecké karty pro kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny ve zvláštním  režimu, který dne 28.7.2016 schválila vláda ČR.

ČR dlouhodobě vnímá značný zájem českých zaměstnavatelů o pracovníky z Ukrajiny a rovněž vysokou poptávku ukrajinských občanů po práci v ČR. Zvláštní režim zakotvuje možnost podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na Generálním konzulátu ČR ve Lvově bez registrace v systému VISAPOINT dle kapacitních možností Generálního konzulátu ČR ve Lvově pro žadatele, jejichž budoucí zaměstnavatel bude do tohoto zvláštního režimu zařazen.

Žádosti zaměstnavatelů vyhodnocují tito garanti:

Hlavním gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu, na jehož webových stránkách naleznete podrobné informace.

Žádosti se vyřizují v zákonem stanovených lhůtách při splnění všech zákonných požadavků. Na zařazení do zvláštního režimu pro přijetí žádostí není právní nárok.

Změna pravidel místní příslušnosti

Jelikož konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Kyjevě nemůže být z důvodu nedostatečných prostor posíleno obdobným způsobem, platí od 1.8.2016 tato pravidla místní příslušnosti:

1) Žadatelé o zaměstnanecké karty, kteří mají pobyt v konzulárním obvodu Velvyslanectví ČR v Kyjevě, mohou podat svou žádost na Generálním konzulátě ČR ve Lvově, a to bez ohledu na jejich místo pobytu na Ukrajině. Uvedené se týká také rodinných příslušníků těchto žadatelů.

2) Žadatelé o zaměstnanecké karty, jejichž místo pobytu na Ukrajině spadá do konzulárního obvodu Velvyslanectví ČR v Kyjevě, mohou nadále podávat své žádosti také na tomto úřadě.

3) Žadatelé o pobytová oprávnění za jinými účely (např. sloučení rodiny, studium, podnikání, vědecký výzkum, modrá karta atd.) se nadále řídí existujícími pravidly místní příslušnosti, tudíž žádají v Kyjevě nebo ve Lvově dle svého místa pobytu.

 

 

 

 

.