Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se setká s ukrajinským protějškem Prystajkem, společně zahájí Česko-ukrajinské fórum

Kdy: 04.02.2020 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničí Tomáš Petříček přijme 4. února 2020 v Černínském paláci ukrajinského šéfa diplomacie Vadyma Prystajka. Během jednání se ministři budou zabývat zejména bilaterálními vztahy a ekonomickou spoluprací. Důležitým bodem schůzky bude také bezpečnostní situace na Ukrajině a vztahy země k Evropské unii. U příležitosti setkání ministři společně zahájí Česko-ukrajinské fórum.

Oba ministři také prodiskutují záležitosti týkající se Východního partnerství a předsednictví České republiky ve V4, jakožto důležité aspekty vztahů mezi oběma zeměmi. Česká republika podporuje územní celistvost a suverenitu Ukrajiny. Pozitivně se staví také k jejímu reformnímu úsilí. 

U příležitosti návštěvy se uskuteční první ročník Česko-ukrajinského fóra, které oba ministři slavnostně zahájí. Cílem fóra je poskytnout dostatečný prostor pro diskusi o společné budoucnosti i minulosti České republiky a Ukrajiny.

 

Informace pro média:

11.30 hod.                       TISKOVÁ KONFERENCE po jednání ministrů

                                          Příchod novinářů na recepci Černínského paláce nejpozději do 11.10 hod.

Bude zajištěno tlumočení z ukrajinského jazyka.

Účast pouze po předchozí písemné akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon) zaslané nejpozději do pondělí 3. února 2020 do 14.00 hod. na michal_dudas@mzv.cz.

.