Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu

Kdy: 13.07.2020 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se 13. července 2020 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu. Mezi hlavní témata jednání patří dopady krize spojené s pandemií COVID-19, situace v Libii, nadcházející summit EU s Indií, problematika blízkovýchodního mírového procesu, současný vývoj ve Venezuele a v Hongkongu a podoba turecko-unijních vztahů.

Vystoupení vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella k aktuálním otázkám bude věnováno situaci v Libyi, nadcházejícímu summitu EU s Indií, problematice blízkovýchodního mírového procesu a současnému vývoji ve Venezuele a v Hongkongu.

Úvodním diskusním bodem Rady bude dopad krize spojené s pandemií COVID-19 na oblast Latinské Ameriky a Karibiku. Téma naváže na předchozí diskuse ministrů o dopadech koronavirové pandemie na jednotlivé světové regiony.

Druhým diskusním bodem bude Turecko a aktuální podoba turecko-unijních vztahů. Ministři zahraničí se soustředí zejména na spolupráci v oblasti migrace, boje proti terorismu, obchodu a energetiky. Rada se zaměří také na problematiku právního státu, lidských práv a roli Turecka v širším regionu.

.