Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV Černínský palác
Foto: © MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí 28. Ekonomické a environmentální fórum OBSE

Kdy: 10.09.2020 - 11.09.2020 , Kde: Praha

Ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček a ministr zahraničních věcí Albánie Gent Cakaj zahájí 10. září 2020 v Černínském paláci 28. Ekonomické a environmentální fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, které se na MZV bude konat ve dnech 10. – 11. září 2020.

Během dvoudenní akce budou vysocí vládní představitelé a odborníci z akademické obce, nevládních organizací, mezinárodních organizací a soukromého sektoru 57 členských států OBSE diskutovat o roli digitálních technologií v prevenci a boji proti korupci. Zvláštní pozornost bude věnována také snahám čelit tomuto jevu v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného hospodaření s přírodními zdroji.

Mezi řečníky na konferenci vystoupí Tuula Yrjölä (úřadující generální tajemnice a ředitelka Centra pro prevenci konfliktů OBSE), Keith Krach (náměstek ministra pro hospodářský růst, energetiku a životní prostředí, amerického ministerstva zahraničí), Jean-Luc Lemahieu (ředitel divize pro politickou analýzu a veřejné záležitosti Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu), a profesorka Paola Severino (zmocněnkyně předsedy OBSE pro boj proti korupci).

Informace pro média:

Přímý přenos ze zahájení jednání můžete sledovat ve čtvrtek 10. září od 9:30 do 11:00 po registraci na e-mailové adrese press@osce.org do středy 9. září 16:00. Po registraci vám bude poskytnut odkaz na Zoom.

.