Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

cerninzahrada
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV se připojí k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. Veřejnosti zpřístupní zahradu s obřím modelem planety země terralóna

Kdy: 19.09.2020 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček spolu s Taťánou Gregor Brzobohatou otevřou v sobotu 19. září 2020 pro veřejnost bránu Černínské zahrady, v níž bude instalován gigantický nafukovací model planety tzv. terralóna. V zahradě bude zároveň probíhat výstava fotografa Jana Saudka na téma „Naše planeta“. Ministerstvo zahraničních věcí se touto akcí připojuje k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. Prostřednictvím výstav prezentuje Českou republiku coby zemi, která je v otázkách udržitelnosti a klimatu aktivní.

Otevření zahrady s výstavami nahradí dosud obvyklý Den otevřených dveří Černínského paláce. Obě expozice navazují na předávání Cen udržitelného rozvoje, které každoročně udílí Asociace společenské odpovědnosti projektům s pozitivním dopadem na společnost a planetu.

Černínská zahrada se veřejnosti otevře v sobotu již v 9.00 hod. V průběhu dne až do 21.00 hod. mohou návštěvníci zhlédnout obě výstavy - fotografie Jana Saudka zobrazující portréty známých osobností českého veřejného života, které se do boje o naši planetu pravidelně zapojují, a terralónu, která je fotorealistickým ztvárněním planety Země na modelu o průměru 10 metrů.

Informace pro média:

9.00 hod. – FOTOTERMÍN při otevření Černínské zahrady

Účast pouze po předchozí písemné akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon) zaslané nejpozději do pátku 18. září 2020 do 14.00 hod. na filip_hasek@mzv.cz.

Pozn. ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček bude na akci přítomen od 9.00 do 10.00 hod.        

Kapacita zahrady Černínského paláce je omezena na 500 osob. Vstup je možný pouze s rouškou.

.