Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV Černínský palác
Foto: © MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tisková konference po jednání ministrů na okraj Prague European Summitu

Kdy: 18.11.2020 , Kde: Praga

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se 18. listopadu 2020 zúčastní šestého ročníku Prague European Summitu, který je iniciativou Ústavu mezinárodních vztahů a Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM pod záštitou Evropské komise, MZV či Úřadu vlády ČR. Na okraj konference bude ministr Petříček jednat se svým rakouským, slovenským a slovinským protějškem.

Do Černínského paláce přicestují ministři Alexander Schallenberg, Ivan Korčok a Anže Logar, kteří se společně s ministrem Petříčkem zúčastní úvodního panelu konference A Future for the EU after the Post-Pandemic  Crisis. Na okraj Prague European Summitu proběhnou bilaterální jednání ministrů, které se budou týkat aktuální situace ohledně koronaviru či transatlantických vztahů po prezidentských volbách v USA. Celá konference letos kvůli epidemiologickým opatřením z velké části proběhne on-line.

Informace pro média:

12:30 hod.                      tisková konference (Černínský palác)

Tisková konference proběhne on-line v anglickém jazyce. Všem akreditovaným novinářům bude zaslán odkaz, pomocí něhož se na konferenci připojí.

Do budovy MZV bude z důvodu epidemiologických opatření umožněn vstup pouze televizním štábům (kameraman, technik). Příchod nejpozději ve 12.00 hod.

Účast po předchozí akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do pondělí 16. listopadu 2020 do 16.00 hod. na e-mail jakub_augusta@mzv.cz.

.