Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček se zúčastní setkání ministrů zahraniční členských států NATO

Kdy: 23.03.2021 - 24.03.2021 , Kde: Brusel

Ve dnech 23. a 24 března se ministr zahraničních věcí Petříček zúčastní setkání ministrů zahraničních věcí členských států NATO v Bruselu. Mezi tématy jednání bude diskuze alianční pozice k Rusku, proces adaptace NATO k roku 2030, situace v Afghánistánu či příprava summitu hlav států a vlád v červnu 2021.

První zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO v tomto roce proběhne fyzicky ve dvou blocích v úterý 23. března a ve středu 24. března. Debatám budou dominovat témata, jako je další směřování procesu adaptace NATO k roku 2030, který cílí na politické, vojenské a technologické posílení Aliance, budoucnost aliančního působení v Afghánistánu a působení Ruska na poli mezinárodní bezpečnosti. Ministři se budou také věnovat otázkám přípravy summitu hlav členských států a vlád, který se má uskutečnit v červnu tohoto roku.

K jednání budou přizváni též partneři jako Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a také zástupci Finska a Švédska. Setkání se uskuteční v omezeném rozsahu za přísných hygienických podmínek.

.