Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jakub Kulhánek
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Kulhánek a náměstek Kohout vystoupí na konferenci Jižní a Střední Evropa po krizi

Kdy: 08.06.2021

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a náměstek Jan Kohout se v úterý 8. června 2021 zúčastní videokonference „Jižní a Střední Evropa po krizi; nepostradatelní partneři evropské budoucnosti; role Portugalska a České republiky“.

Konferencí se uzavírá sedmidílný cyklus, který během uplynulých šesti měsíců uspořádalo velvyslanectví Portugalska v České republice v souvislosti se svým Předsednictvím v Radě EU. Spoluorganizátory konference jsou Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Institut pro politiku a společnost a také Europeum.

Na úvod konference proběhne diskuse ministrů zahraničních věcí České republiky Jakuba Kulhánka a Portugalské republiky Augusta Santose Silvy. V následujícím bloku vystoupí za českou stranu státní tajemnice Milena Hrdinková a náměstek ministra zahraničních věcí Jan Kohout, dále bývalý státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Bruno Maçães a vrchní ředitel pro Evropu Ministerstva zahraničních věcí Rui Vinhas, oba zastupující Portugalsko.

Konference představuje jedinečnou příležitost k širší debatě obou zemí o aktuálních otázkách vývoje Evropské unie a evropské budoucnosti.

přílohy

Poster 7th Conference - Cycle of Conferences 2 MB png (Dokument) 7.6.2021

.