Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze západu
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Černínský palác bude hostit 7. Prague European Summit

Kdy: 12.07.2021 - 14.07.2021 , Kde: Praha

Ve dnech 12. - 14. července 2021 se v Černínském paláci sejdou na sedmém ročníku Prague European Summit vrcholní evropští představitelé, zástupci akademické půdy a think-tanků, ale i delegáti z korporátní sféry a médií s cílem diskutovat o budoucnosti Evropské unie.

Sedmý ročník Pražského evropského summitu je rozdělen do dvou okruhů zaměřených na politická a ekonomická témata. V rámci politického okruhu se bude diskutovat o otázkách týkajících se vnějších vztahů EU, jako je demokratizace ve světě, transatlantické záležitosti, mezinárodní obchod nebo politika sousedství EU. Ekonomický blok se zaměří na otázky týkající se postpandemické obnovy od evropské zelené dohody, digitalizace až po ekonomickou a genderovou (ne)rovnost.

Summitu se, mezi jinými, zůčastní prezident Slovinska Borut Pahor, vicepremiér Karel Havlíček, ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek, bývalý generální tajemník WTO Pascal Lamy, či generální tajemník parlamentního shromáždění OSCE, Roberto Montella. Více o programu a potvrzených účastnících můžete nalézt na webové stránce summitu. V případě zájmu je možno summit sledovat přes jeho online platformu.

Kontakt pro média: Michal Beneš, mbenes@praguesummit.eu, 737 389 258

.