Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

V Černínském paláci se uskuteční Připomínka obětí holocaustu
Foto: © Helga Hošková Weissová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Černínském paláci se uskuteční Připomínka obětí holocaustu

Kdy: 27.01.2022 15:00 - 16:00 , Kde: Praha

Ministerstvo zahraničních věcí uspořádá ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 15:00 hod. v Černínském paláci Připomínku obětí holocaustu. Mezinárodní den památky obětí holocaustu připomíná 27. leden 1945, kdy byl osvobozen vyhlazovací tábor Osvětim na jihu Polska. Akce se prostřednictvím videokonference zúčastní ministr zahraničí Jan Lipavský.
 

Pietní akce proběhne jako česko-izraelsko-americká připomínka zavražděných či perzekuovaných diplomatů židovského původu během holocaustu. Například konzul Kamil Hoffmann, Ctibor Bloudek, Josef Kőrbel a další. Dále se připomínky prostřednictvím videokonference zúčastní izraelská ministryně pro sociální rovnost Meirav Cohen, velvyslankyně Státu Izrael Anna Azari, chargé d´affaires amerického velvyslanectví v Praze Jennifer Bachus, zvláštní zmocněnec pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu vyznání Robert Řehák a předseda Federace židovských obcí v ČR Petr Papoušek.

Informace pro média:

15:00  hod.            začátek akce  (příchod do 14:40 hod.)

Účast po předchozí akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do středy 26. srpna 2022 do 18.00 hod. na e-mail nikola_nekvindova@mzv.cz.

Akci je možné sledovat on-line na tomto odkazu: https://mzv.webex.com/mzv-cs/j.php?MTID=ma6e77bf94df26d53c19e48262194df6c

Pro účast je nutné dodržení všech aktuálních hygienických a epidemiologických opatření v režimu OTN (očkování, negativní test nebo prodělaná nemoc).

.