Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

3. Česko-izraelské fórum o inovacích
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Třetí Česko-izraelské fórum o inovacích

Kdy: 25.05.2022 , Kde: Praha

Dne 25. 5. 2022 se na MZV sejdou čeští a izraelští badatelé a inovativní podnikatelé, aby projednali spolupráci ve vývoji chytrých technologií pro správu měst

MZV připravuje ve spolupráci s Velvyslanectvím Izraele, Bar-Ilan University, ČVUT a Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou v pořadí již 3. Česko-izraelské fórum o inovacích (CIFI) tentokrát zaměřené na téma „smart cities“. Cílem celodenní konference je podpořit spolupráci mezi českými a izraelskými badateli a inovátory při vývoji technologií využitelných pro plánování a dlouhodobý rozvoj měst a obcí (infrastruktura, doprava, služby pro obyvatele, životní prostředí).

Důraz bude položen na aplikace uplatnitelné v praxi a na rozvoj inovativních malých a středních firem a start-upů. Vytváření inkluzivních, bezpečných, odolných a udržitelných sídel je jedním z důležitých cílů OSN.

V pořadí již 3. CIFI naváže na předchozí ročníky věnované ICT, zdravotnictví, biotechnologiím a transferu technologií. Akce podpoří dlouhodobé česko-izraelské partnerství, přípravu společných projektů a v neposlední řadě bude platformou pro prezentování nejlepších výsledků české vědy.

Program akce je k dispozici na této webové stránce, kde je možné se též zaregistrovat. Jednání konference bude streamováno zde

.