Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Řecko: Rekonstrukce budovy z doby normalizace

 

Architektonické řešení vychází z původní koncepce objektů realizovaných v sedmdesátých letech autorů prof. Arch. Cuhra, Hrubého a Pokorného. Záměrem autorů rekonstrukce, především akad. arch Ing. J. Vrany, bylo co největší zachování původní koncepce i architektonického detailu ve vzájemné symbióze s nově provedenou nástavbou poloválcového tvaru na objektu rezidence a úpravou kompozice vstupní fasády ZÚ, která byla zvýrazněna ocelovo-skleněnou markýzou.

Velvyslanectví ČR v Aténách se nachází na pozemku v rezidenční čtvrti města Athén a jsou ve vlastnictví ČR. Budova úřadu ze 70. let minulého století byla během let 1998 až 1999 zrekonstruována.

Velvyslanectví ČR v Řecku - socha diskobola od Jana Řeřichy

Architektonické řešení vychází z původní koncepce objektů realizovaných v sedmdesátých letech autorů prof. Arch. Cuhra, Hrubého a Pokorného. Záměrem autorů rekonstrukce, především akad. arch Ing. J. Vrany, bylo co největší zachování původní koncepce i architektonického detailu ve vzájemné symbióze s nově provedenou nástavbou poloválcového tvaru na objektu rezidence (viz foto vpravo dole) a úpravou kompozice vstupní fasády úřadu, která byla zvýrazněna ocelovo-skleněnou markýzou.

Dalším zajímavým prvkem umístěným v areálu ZÚ je socha Diskobola (viz foto), jehož autorem je mladý český sochař Jan Řeřicha. Socha Diskobola byla slavnostně odhalena premiérem ČR S. Grossem ku příležitosti Paralympijských her v Athénách v září 2004.

Velvyslanectví ČR v Řecku
  Rezidence velvyslankyně ČR v Řecku.