Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální konkurzy do institucí EU na pozice specialistů i „generalistů“

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR si dovoluje informovat zájemce o práci v institucích EU, že proces přihlašování do všeobecného („generalistického“) konkurzu na pozice AD5 je otevřen do 10.4.2018, poledne SEČ. Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) na základě tohoto otevřeného výběrového řízení aktualizuje „rezervní seznam“. Orgány EU z rezervního seznamu vybírají nové unijní úředníky na pozice administrátorů, jejichž úlohou je podpora managementu při plnění poslání příslušné unijní instituce. Nástup na pozici administrátora představuje „startovní čáru“ pro kariéru v Evropské komisi a dalších institucích EU.

Po podání přihlášek do „generalistického“ konkurzu následují testy slovní, číselné a abstraktní logiky a test zaměřený na chování v pracovních situacích (situational judgment). Úspěšní kandidáti postoupí do 2. kola, probíhajícího formou e-tray; ti, kteří úspěšně absolvují i tuto část konkurzu, jsou přizváni ke zkoušce v hodnotícím centru, které obsahuje případovou studii, ústní prezentaci, pohovor na základě kompetencí, skupinovou úlohu a motivační pohovor. Kandidáti, kteří uspějí i v tomto 3. kole, jsou zařazeni na rezervní seznam. Další informace naleznete zde.

MZV ČR informuje i o „specialistických“ konkurzech EPSO v oblasti zdraví a bezpečnosti potravin na dvojí typ pracovních pozic: 1. audit, inspekce a hodnocení a 2. politika a právní předpisy, přičemž není možné se přihlásit na obě najednou. Máte-li odpovídající vzdělání, praxi a motivaci pracovat pro Evropskou unii, můžete se přihlásit prostřednictvím stránek www.eu-careers.eu do 17.4.2018, poledne SEČ. Podmínkou je v obou případech odborná praxe. Více informací naleznete zde a zde.

MZV ČR dále informuje o výběrových řízeních na pozice referentů v oblasti auditu (AD5), vypsaných ze strany EPSO pro Evropský účetní dvůr s místem výkonu práce v Lucemburku. Odborná praxe se nevyžaduje a studenti posledních ročníků vysokých škol se mohou přihlásit, pokud dokončí studium do 31. července 2018. Možnost přihlášení trvá do 24. dubna 2018, poledne SEČ. Více informací naleznete zde a zde.

Příručku k podávání přihlášek naleznete zde.

Informativní video k výběrovým řízením EPSO je zveřejněno zde.

V průběhu roku 2018 budou vypsány i další specializované konkurzy. Diplomatická akademie MZV pořádá přípravné kurzy k testům pořádaným EPSO. Další přípravné kurzy se uskuteční na podzim 2018. Více informací můžete vyžádat na epso@mzv.cz.

Ad (PDF, 193 KB)Veřejné zdraví (PDF, 587 KB)Příručka (PDF, 429 KB)

.