Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

čeští diplomaté
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatická akademie přivítala sedm desítek zájemců o diplomatickou službu

 

Dne 13. ledna 2014 uspořádala Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí Den otevřených dveří. Přišlo na něj přes sedm desítek zájemců o diplomatickou službu a studium juniorní diplomatické přípravy.

Dnem otevřených dveří provázela JUDr. Věra Jeřábková, CSc., ředitelka Diplomatické akademie MZV. Hovořila o poslání a roli Diplomatické akademie, vzdělávacích programech pro diplomatické pracovníky resortu i přijímacím řízení na MZV. Zdůraznila, že práce diplomata je službou ve prospěch své vlastní země, a to jak v zahraničí, tak doma. Především pak, že je třeba pomáhat ekonomice – podpoře exportu a investic do ČR.

Mladí adepti české diplomacie se zajímali i o praktické otázky spojené se zaměstnáváním partnerů, konkrétních požadavcích pro podávání přihlášek na MZV i časový harmonogram průběhu výběrového řízení.

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí pořádá Dny otevřených dveří  pravidelně od roku 2012, naposledy v prosinci loňského roku, kdy do „akademie“ zavítalo kolem čtyřiceti studentů a absolventů vysokých škol.

.