Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

pelle II
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ANITA PELLE Z UNIVERSITY OF SZEGED VYSTOUPILA V RÁMCI EKONOMICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ MZV

 

Anita Pelle, profesorka European Economy and Business na univerzitě v Szegedu, vystoupila před českými diplomaty k tématu konkurenceschopnosti zemí Evropské unie.
 

Dne 22. dubna 2015 vystoupila v rámci ekonomického vzdělávání MZV Anita Pelle, profesorka European Economy and Business na univerzitě v Szegedu (Maďarsko), k tématu konkurenceschopnosti Evropské unie a jejích členských zemí.

Profesorka Pelle se ve svém přednášce zabývala konceptem konkurencechopnosti, rolí evropského integračního procesu pro evropskou konkurenceschopnost či konkurenceschopností členských zemí EU podle Indexu konkurenceschopnosti World Economic Forum. Z jejího výkladu například vyplynulo stále existující rozdělení na sever/jih a východ/západ EU, rostoucí prohlubování uvnitř EU jako důsledek ekonomické krize či rostoucí rozdíly mezi jádrem a periferií Evropské unie.

Anita Pelle pravidelně učí ve Francii, Itálii a dalších zemí EU tématiku evropské ekonomiky a konkurence  na vnitřním trhu EU. Přednášky, kterou uspořádal odbor vzdělávání a Diplomatické akademie MZV, se účastnili jak diplomaté MZV i zahraničních velvyslanectví, tak kolegové z ekonomických rezortů státní správy.

ANITA PELLE Z UNIVERSITY OF SZEGED VYSTOUPILA V RÁMCI EKONOMICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ MZV
pelle
pelle
.