Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Csath
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští diplomaté se vzdělávají v ekonomické bezpečnosti

 

Další přednáška v rámci ekonomického vzdělávání  MZV byla věnována tématice ekonomické bezpečnosti. Přednesla jí profesorka maďarské univerzity Saint Stephan´s  paní Magdolna Csath.

Další přednáška v rámci ekonomického vzdělávání, které pro diplomaty MZV realizuje odbor vzdělávání a Diplomatické akademie, byla dne 22. 4. 2015 věnována tématice ekonomické bezpečnosti.  Její lektorka, profesorka maďarské Saint Stephan´s University, paní Magdolna Csath, se zaměřila na řadu pojmů související s ekonomickou bezpečností: index ekonomické zranitelnosti, schopnost zemí odolat vnějším šokům, globální index konkurenceschopnosti,  jak jednotlivé země dokáží svůj ekonomický růst promítnout do sociálního rozvoje či  politickou nestabilitu jakožto důsledek nerovnováhy mezi ekonomickým růstem a sociálním rozvojem. Z její přednášky mimo jiné vyplynulo, že ekonomickou stabilitu a nezávislost je možné posílit stimulací inovací, zlepšením kvality vládnutí, důrazem na lidský kapitál a podporou výroby s vysokou přidanou hodnotou.

Profesorka Csath se ve své profesi dlouhodobě zaměřuje na management konkurenceschopnosti, management změny a inovací, globalizaci, strategický management a globální strategie firem.

Csath 2
.