Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kurz ekonomického vzdělávání 2015
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra Martin Tlapa záhájil Kurz ekonomického vzdělávání

 

Dne 9. února 2015 zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa v Černínském paláci čtvrtý ročník Kurzu ekonomického vzdělávání. Kurz je určen juniorním diplomatům i jejich kolegům, kteří se připravují na pozice ekonomických diplomatů v zahraničí.
 

Náměstek ministra Martin Tlapa v úvodním vystoupení  především vyzdvihl význam ekonomického vzdělávání jako nedílné součásti celkové přípravy českých diplomatů na zahraniční službu. Ocenil rovněž roli Vysoké  školy  ekonomické v Praze, se kterou MZV v oblasti ekonomického vzdělávání tradičně spolupracuje. Zmínil také skutečnost, že se podařilo vytvořit společný projekt Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a CzechTrade, na jehož základě všechny tři instituce budou ještě více spolupracovat při vzdělávání v ekonomické agendě.

Po úvodním slovu náměstka  Martina Tlapy a ředitelky odboru vzdělávání a Diplomatické akademie Věry Jeřábkové vystoupila s přednáškou Mezinárodní podnikání rektorka Vysoké školy ekonomické, profesorka Hana Machková.

Kurz ekonomického vzdělávání v současném rozsahu probíhá na MZV od roku 2012. Jedná se o komplexní vzdělávací program odboru  vzdělávání a Diplomatické akademie a Sekce ekonomické v celkovém rozsahu 42 hodin. Jeho  cílem je získání a rozšíření znalostí ve všech aspektech fungování ekonomické diplomacie. V letošním roce je celý kurz otevřen také zájemcům z Ministerstva průmyslu a obchodu a CzechTrade.

Kurz ekonomického vzdělávání 2015
Kurz ekonomického vzdělávání 2015

 

 

.