Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Příprava na EPSO
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další krok v přípravě českých občanů na práci v institucích EU – semináře k EPSO testům v Brně a Praze

 

V Praze a Brně proběhly celodenní semináře k přípravě na výběrová řízení do institucí EU,  tzv. EPSO testy.  Téměř 150 účastníků  se dozvědělo, jak testy probíhají  a jak zvýšit svoji šanci v nich uspět. Obě akce financovalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, v Brně se o organizaci postaralo Eurocentrum a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.
 

Další ročník přípravy na výběrová řízení do institucí EU, tzv. EPSO testy, proběhl  ve dnech 16. a 17. března 2015 v Praze v Černínském paláci a v Brně v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.  Dva celodenní semináře, kterých se účastnilo téměř 150 zájemců o práci v Evropské unii,  se zaměřily zejména na průběh a  metodologii testů  -   verbální a numerické testy a testy abstraktního myšlení. 

Projekt v Brně zastřešilo Eurocentrum Brno a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, v jejíž aule se seminář uskutečnil. 

Akci  v Praze zorganizoval odbor vzdělávání a Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí ve spolupráci s Národním kontaktním místem, konala se ve Velkém  sále  Černínského paláce.

Pražský seminář zahájil státní tajemník MZV Jan Prokeš, který mimo jiné hovořil o roli Ministerstva zahraničních věcí a Stálého zastoupení ČR při EU v podpoře českých občanů při získávání pracovních pozic v institucích EU.  Ředitelka odboru vzdělávání a Diplomatické akademie, Věra Jeřábková, zmínila další projekty přípravy na výběrová řízení do institucí EU a informovala o nově vznikající koncepci přípravy na EPSO testy v České republice. Zuzana Marková z Národního kontaktního místa MZV pak vyzvala všechny úspěšné kandidáty ke komunikaci s Ministerstvem zahraničních věcí.

Oba semináře lektorsky zabezpečila prestižní francouzská škola státní správy ENA, do České republiky  přijel  Benjamin Demiere, ředitel divize přípravy na výběrová řízení do evropských institucí.  S ENA spolupracuje Ministerstvo zahraničních věcí při přípravě těchto seminářů již od roku 2012, v loňském roce byl projekt poprvé otevřen široké veřejnosti, v letošním roce se kromě Prahy rozrostl i o akci v Brně.  Celý projekt financovalo Ministerstvo zahraničních věcí z kapitoly přípravy českých občanů na práci v mezinárodních organizacích, všichni zájemci se ho proto mohli zúčastnit zcela zdarma.

Příprava na EPSO

 

Příprava na EPSO
.