Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Debata na Metropolitní univerzitě Praha o možnostech kariéry a o stážích v institucích EU

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR (MZV) společně s Metropolitní univerzitou Praha (MUP) uspořádalo dne 9.5.2018 v sídle MUP veřejnou diskusi pro vysokoškolské studenty o možnostech pracovního uplatnění v institucích EU. Diskuse proběhla pod vedením českých studentských „EU Careers Ambassadors“ pro akademický rok 2018/19, Vlasty Rakovičové (VŠ mezinárodních a veřejných vztahů) a Jana Šmída (Univerzita Palackého v Olomouci), kteří dalším studentům podali bližší informace o výběrových řízeních a stážích v unijních institucích. Na akci vystoupili i zástupci MZV a Ministerstva vnitra ČR.

Debatu otevřel rektor univerzity prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc., který zdůraznil důležitost evropské integrace pro ČR a podtrhl význam zapojování českých občanů do institucí EU. Poukázal také na možnosti zahraničních studijních programů  MUP a podporu mezinárodní spolupráce. Na úvodní slovo rektora navázala ředitelka Diplomatické akademie MZV JUDr. Věra Jeřábková, CSc., která v souvislosti s připomínkou Dne Evropy v ČR upozornila na rozsah studijních a pracovních příležitostí, jež jsou otevřeny mladé generaci českých občanů, a to mj. i v unijních strukturách. 

Projekt „EU Careers Ambassadors“, vyhlašovaný každoročně Evropským úřadem pro výběr personálu (EPSO), má za cíl zvýšit povědomí studentů evropských univerzit o různých možnostech kariéry v institucích EU. Projekt zároveň přispívá k naplňování vládní „Strategie podpory Čechů v institucích EU“ z roku 2015.

.