Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Debata na Univerzitě Palackého v Olomouci o možnostech kariéry a stáží v institucích EU

 

Dne 18.4.2018 se na Katedře politologie a evropských studií Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL) uskutečnila debata pro vysokoškolské studenty i širokou veřejnost o kariérním uplatnění a možnostech stáží v institucích EU.

Debata uspořádaná ve spolupráci s regionálním Eurocentrem je další z cyklu aktivit pořádaných v rámci projektu „EU Careers Ambassadors“. Student UPOL Jan Šmíd, který je jedním z českých studentských „kariérních ambasadorů“ pro akademický rok 2017/18, během dubnové debaty informoval o pracovních příležitostech a konkurzech do unijních institucí. Na akci vystoupili také absolventi stáží v institucích EU a zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Program „EU Careers Ambassadors“, vyhlašovaný každoročně Evropským úřadem pro výběr personálu (EPSO), má za cíl zvýšit povědomí studentů evropských univerzit o možnostech kariéry v unijních institucích. Zároveň jde o jeden z prostředků, jimiž česká státní správa naplňuje vládní „Strategii podpory Čechů v institucích EU“ z února 2015.

.