Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

EU ambas
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministerstvo zahraničních věcí se poprvé zapojilo do projektu „EU CAREERS AMBASSADORS“

 

Z iniciativy bruselského European Personnel Selection office se na Ministerstvu zahraničních věcí konal dne 15.10. 2013 jednodenní seminář pro zástupce studentů českých vysokých škol. Jeho cílem bylo přiblížit práci v institucích EU a výběrová řízení do nich. Noví studentští „velvyslanci EU“ by nyní měli sami na svých vysokých školách vyvíjet informační aktivity o evropských institucích.

V rámci přípravy českých občanů na práci v institucích Evropské unie se v letošním roce poprvé Ministerstvo zahraničních věcí zapojilo do projektu „EU CAREERS AMBASSADORS“. Jeho iniciátorem je bruselský úřad pro výběr personálu  - European Personnel Selection office – EPSO a hlavním cílem je přiblížit práci v institucích EU a výběrová řízení do nich vysokoškolským studentům v zemích Evropské unie. Vybraná desítka českých studentů vysokých škol, která se účastnila semináře dne  15.10. 2013 v Černínském paláci MZV, by v novém akademickém roce měla na svých vysokých školách sama organizovat informační aktivity o práci v evropských institucích.

Jednodenní  seminář, který společně zorganizovala Diplomatická akademie MZV a Národní kontaktní místo, vedli Koen Hendrix a Ulrike Mangold z EPSO. Diskutovalo se například o tom, jaké znalosti a dovednosti musí mít kandidáti na práci v institucích EU, jak probíhají výběrová řízení či jaké jsou možnosti zaměstnání v evropských institucích.

Noví studentští „velvyslanci EU“ by chtěli na svých domovských vysokých školách prezentovat práci v institucích EU například na veletrzích práce, prostřednictvím facebooku či twitteru nebo i na neformálních akcích pořádaných jak školami, tak studenty a jejich organizacemi.

.