Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Seminář k výběrovým řízením
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SEMINÁŘ K VÝBĚROVÝM ŘÍZENÍM DO INSTITUCÍ EVROPSKÉ UNIE

 

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky uspořádala pro české zájemce o práci v institucích Evropské unie jednodenní seminář. Vedla jej prestižní francouzská škola státní správy l´ENA.

Jednodenní seminář k přípravě na výběrová řízení do Evropské unie se uskutečnil dne 7. 11. 2013 na Ministerstvu zahraničních věcí. Uspořádala jej Diplomatická akademie MZV ve spolupráci se Sekcí bezpečnostně-multilaterálním MZV. Jako lektora pozvala ředitele sekce přípravy na výběrová řízení do institucí Evropské unie prestižní francouzské školy státní správy l´ENA, Oliviera Hopla.

Ředitelka Diplomatické akademie MZV, Věra Jeřábková, v úvodu semináře vyzdvihla význam přípravy českých občanů na práci v evropských institucích. Připomněla také aktivity Diplomatické akademie a spolupráci s l´ENA v této oblasti.

Semináře se zúčastnilo 25 úředníků státní správy a vysokoškolských studentů, kteří mají zájem o práci pro EU a jsou zaregistrování v Národní kontaktní databázi ČR uchazečů o zaměstnání v Evropské unii.

Jednodenní trénink se zaměřil na pravidla a procedurální aspekty výběrových řízení, verbální a numerické testy a testování v tzv. „assessment center“.

.