Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Školení EU Careers Ambassadors

 

Diplomatická akademie MZV ČR zorganizovala 12. října 2020 půldenní online školení pro vysokoškolské studenty v souvislosti s projektem EPSO „EU Careers Ambassadors“.

DA ve spolupráci s Ministerstvem vnitra a předními českými univerzitami udržuje českou síť studentů-vyslanců kariéry v EU na vybraných vysokých školách napříč ČR. Tito studenti na své vysoké škole informují o možnostech kariéry v institucích EU a také o přípravných seminářích organizovaných MZV v této oblasti. Čeští studenti-vyslanci tvoří součást sítě přibližně dvou stovek mladých velvyslanců kariéry EU ze všech členských států EU.

Vybraní studenti jsou v akademickém roce 2020/2021 z následujících univerzit a vysokých škol:

Česká zemědělská univerzita

Masarykova univerzita

Mendelova univerzita

Technická univerzita Liberec

Univerzita Hradec Králové

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně

Univerzita Karlova

Univerzita Palackého

Vysoká škola báňská – Technická univerzita

Vysoká škola ekonomická

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů

Během školení 12. října 2020 studenti vyslechli v prostředí MS Teams zdravici ředitelky Diplomatické akademie Věry Jeřábkové a zvláštní zmocněnkyně MZV pro podporu občanů ČR v institucích EU a mezinárodních vládních organizacích velvyslankyně Jany Hybáškové. Následně jim byly představeny příklady zaměstnání či stáží v Evropských institucích, konkrétně v Praze sídlící European Global Navigation Satellite Systém Agency či v různých částech Evropské komise. Nejdůležitější součástí semináře byla závěrečná prezentace studentů, kteří zástupkyním EPSO i sobě navzájem představili možnosti svých škol a své plány na aktuální akademický rok.

Přejeme všem studentům-vyslancům kariéry EU i v tomto období neumožňujícím osobní setkávání a kampaň mnoho sil a úspěchů v jejich díle.

.