Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ENA
Foto: Pavla Havrlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Více než stovka zájemců o zaměstnání v institucích EU absolvovala na Ministerstvu zahraničních věcí přípravný kurz

 

Ministerstsvo zahraničních věcí ČR uspořádalo první kurz k přípravě na výběrová řízení do institucí Evropské unie pro širokou veřejnost.

Dne 12.3. 2014 uspořádala Diplomatická akademie MZV a Sekce bezpečnostně-multilaterální ve spolupráci s prestižní francouzskou École National d´Administration (Paříž) otevřený jednodenní kurz k přípravě na výběrová řízení do institucí EU.

Lektorka kurzu, Petra Leppe-Fraize, se v něm zaměřila na fungování systému výběrových řízení a praktický nácvik testů tak, jak jsou zadávány v reálném výběrovém řízení. Hovořilo se o verbálních a numerických testech, testech abstraktního myšlení i testech situačních, které společně tvoří první fázi testování. Posluchači se zároveň dozvěděli, jak probíhá další kolo výběrového řízení – testování v tzv. assessment center.

Celý kurz zahájil politický ředitel MZV Václav Bálek. Ten zdůraznil, že se čeští občané poté, co úspěšně projdou náročným výběrovým řízením, sice stávají evropskými úředníky, stále ale zůstanou našimi partnery. MZV je připraveno s nimi úzce spolupracovat. Vrchní ředitel Sekce ministra Jan Prokeš podtrhl, že nové vedení resortu bude věnovat českým zájemcům o zaměstnání v institucích EU maximální podporu. Zmínil také harmonogram vyhlašování výběrových řízení na rok 2014 a vyzval jejich potenciální účastníky ke komunikaci s Národním kontaktním místem MZV, které má tuto problematiku ve své kompetenci. Ředitelka Diplomatické akademie MZV, Věra Jeřábková, doplnila informace o dalších projektech, které MZV v této oblasti v minulosti připravilo.

S francouzskou ENA spolupracuje MZV při přípravě na výběrová řízení do EU již třetím rokem. Březnového kurzu se účastnilo sto deset zájemců jak ze státní správy, tak pražských i mimopražských vysokých škol a zástupců regionálních Eurocenter. Účast na kurzu byla bezplatná, kurz byl hrazen ze státních prostředků na přípravu českých občanů do civilních misí mezinárodních organizací a Evropské unie.

 

 

.