Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Výběrová řízení do institucí Evropské unie nanečisto
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výběrová řízení do institucí Evropské unie nanečisto

 

Kandidáti na administrativní pozice institucí EU si v Praze mohli vyzkoušet výběrové řízení nanečisto - na Diplomatické akademii MZV proběhl trénink testování v hodnotícím středisku, tzv. assessment center.

Diplomatická akademie MZV, společně s Národním kontaktním místem MZV, Stálým zastoupením ČR při EU a prestižní francouzskou školou veřejné správy ENA umožnila českým kandidátům na administrativní pozice institucí EU vyzkoušet si výběrová řízení nanečisto. Dne 30.9. 2014 proběhl na Diplomatické akademii seminář - simulace 2. kola výběrového řízení – testování v hodnotícím středisku, tzv. assessment center.  Desítka českých občanů, kteří prošli 1. kolem výběrového řízení, se zúčastnila  tréninku, kterým jim ukázal  metodologii i praktický nácvik jednotlivých částí testování –  případovou studii,  hodnocení skupinové dynamiky, ústní prezentaci  a strukturované interview.

Přípravu vedla paní Petra Leppe-Fraize z oddělení přípravy na výběrová řízení do EU École Nationale d´Administration (ENA), se kterou MZV spolupracuje již dlouhodobě.

Seminář byl dalším z řady aktivit, které MZV pořádá v rámci přípravy českých občanů na výběrová řízení do institucí EU. Naposledy na MZV proběhl 17.9. 2014 seminář zaměřený na veřejné finance EU, na jaro 2015 se připravuje série seminářů k 1.kolu výběrových řízení, které by se měly vedle Prahy uskutečnit i v regionech České republiky.

 

.