Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Setkání se zájemci o studium
Foto: Pavla Havrlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se zájemci o studium na Diplomatické akademii

 

Dne 5. března uspořádala Diplomatická akademie MZV další setkání se studenty a absolventy vysokých škol. Přišly na něj čtyři desítky zájemců o diplomatickou službu a studium juniorní diplomatické přípravy.

Setkání za Diplomatickou akademii MZV vedla zástupkyně ředitelky, Ing. Pavla Havrlíková. Hovořilo se o postavení a roli Diplomatické akademie v zahraniční službě České republiky, juniorní diplomatické přípravě i výběrovém řízení na MZV.

Mladí adepti české diplomacie se zajímali o praktické otázky týkající se  konkrétních požadavků pro přijímací řízení, podávání přihlášek  i časový harmonogram průběhu výběrového řízení. Tradičně se značná část otázek zaměřila na jazykové kvalifikační požadavky, esej na zahraničně politické téma i test všeobecných znalostí.

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí setkání se zájemci o studium pořádá pravidelně od roku 2012 zejména formou Dní otevřených dveří , od prosince 2013 se s adepty práce na MZV její vedení setkalo  již počtvrté. Během těchto čtyř setkání se na půdu Diplomatické akademie vydalo 230 zájemců.

setkání se zájemci o studium 2014

.