Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní úředníci zlepšují znalosti konferenční němčiny

 

Specializovaný seminář zaměřený na konferenční němčinu proběhl na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí. Kromě českých diplomatů se jej zúčastnili i dvě desítky úředníků z dalších státních institucí.
 

V pátek 12. prosince 2014 uspořádala Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí a velvyslanectví Spolkové republiky Německo jednodenní specializovaný seminář zaměřený na konferenční diplomacii.

Účastníci akce si měli možnost vyzkoušet simulace mezinárodní konference na aktuální politické téma, důraz byl kladen na terminologii související s průběhem multilaterálního jednání.

Specializovaný seminář se konal na Diplomatické akademii již třetím rokem, a to díky německému velvyslanectví, které tradičně poskytuje jeho lektory.

V letošním roce se semináře účastnili jak diplomaté Ministerstva zahraničních věcí, tak německy hovořící kolegové ze státní správy. Kromě této akce se německy hovořící diplomaté a státní úředníci mají možnost setkávat se na tzv. Salongesprache, neformálních setkáních organizovaných Ministerstvem zahraničních věcí přibližně jednou za tři měsíce.

.