Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájeno Diplomatické minimum pro pracovníky Ministerstva průmyslu a obchodu

 

Jedním z pilíř mezirezortní dohody o společných službách, která byla podepsána mezi MZV a MPO je i společné vzdělávání pracovníků obou rezortů v ekonomických otázkách. Tzv. Diplomatické minimum, jež je jeho nedílnou součástí, bylo na Diplomatické akademii MZV zahájeno v polovině října.
 

V polovině října 2014 zahájila Diplomatická akademie MZV vzdělávací program pro pracovníky Ministerstva průmyslu a obchodu, tzv. Diplomatické minimum.

Tento projekt je jedním z pilíř Dohody mezi Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem průmyslu a obchodu o společných službách v ekonomické diplomacii.

Zaměstnanci MPO si na Diplomatické akademii MZV budou v následujícím roce doplňovat své znalosti v tématech, která souvisí s výkonem zahraniční služby České republiky. Projdou například výcvikem v diplomatickém protokolu, soft skills, mediální praxi, ale i otázkách Evropské unie a práva.

Absolventi Diplomatického minima by se poté mohli v příštích letech hlásit do výběrových řízení na pozice ekonomických radů na vybraných zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.

.