Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Černínský palác poprvé hostil „Café Iberoamericano“

 

Po úspěchu neformálních setkávání německy a francouzsky hovořících diplomatů a státních úředníků byly zahájeny i schůzky ve španělštině a portugalštině. „Café iberoamericano“ se v Černínském paláci konalo poprvé 7. října a přilákalo více jak tři desítky hispano a lusofonních zájemců.

Několikaletá tradice neformálních setkávání francouzsky hovořících diplomatů a státních úředníků  v předsálí Masarykova bytu v Černínském paláci „Café francophone“ doplnily v roce 2013 i tzv.“Salongespräche“, na kterých je pro změnu slyšet pouze němčina.  7. října tuto tradici rozšířilo i „Café Iberoamericano“, jakožto prostor pro španělsky a portugalsky hovořící zájemce.

Akt zahájily ředitelky teritoriálních odborů MZV Ivana Hlavsová a Kateřina Lukešová, bývalý velvyslanec České republiky v Brazílii Ivan Jančárek  a ředitelé Instituto Cervantes v Praze Ramiro Villapadierna a ředitel Instituto Camões v Praze Joaquim J. S. Coelho Ramos. Sešli se na něm čeští i zahraničních diplomaté i úředníci české státní správy, aby v neformálním rozhovoru se svými kolegy mohli zdokonalit své jazykové znalosti a pohovořit o mezinárodně-politických i společenských tématech. Španělština je jazykem, který se dlouhodobě  vyučuje na Diplomatické akademii MZV, portugalština byla v letošním akademickém roce na základě poptávky diplomatických pracovníků zahájena poprvé.

.