Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ředitel Francouzského institutu v Praze přednášel o kulturní diplomacii ve Francii

 

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky zahájila cyklus přednášek ve francouzštině pro diplomaty a úředníky státní správy. Prvním tématem se stala kulturní diplomacie ve Francii.

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky  dlouhodobě spolupracuje s Francouzským institutem v Praze na programu podpory výuky francouzštiny a ve francouzštině pro úředníky státní správy. K dosavadním aktivitám v podobě skupinových i individuálních jazykových kurzů nyní přibyl   i cyklus přednášek ve francouzštině. První z nich, uskutečněná v Černínském paláci dne 9. října 2013,  byla zaměřena na kulturní diplomacii ve Francii a přednesl jí ředitel Francouzského institutu v Praze a rada Francouzského velvyslanectví pan Olivier Jacquot.

Přednášku o kulturní diplomacii ve Francii si přišli vyslechnout nejen diplomaté Ministerstva zahraničních věcí České republiky, ale i další frankofonní úředníci státní správy i zástupci zahraničních velvyslanectví. Pan Jacquot se ve svém vystoupení zaměřil především na současné trendy francouzské kulturní politiky, hovořil ale také o aktivitách v této oblasti v České republice.

Kulturní politika je prvním tématem projektu, jehož cílem je na jedné straně podpora výuky francouzštiny ve státní správě České republiky, na straně druhé si klade za cíl rozšíření povědomí  o různých aspektech politiky, kultury a ekonomiky frankofonních zemí mezi českými diplomaty a úředníky státní správy.

.