Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

zahájení DA 2013
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatická akademie MZV zahájila nový roční juniorní diplomatické přípravy

 

Dne 3. října 2013 byl oficiálně zahájen nový ročník základní diplomatické přípravy MZV. Během slavnostního aktu byla zároveň předána osvědčení mladým diplomatům, kteří diplomatickou přípravu absolvovali v akademickém roce 2012-2013.

Dne 3. října 2013  byl slavnostním aktem, za přítomnosti ministra zahraničních věcí České republiky, Jana Kohouta, oficiálně zahájen nový ročník základní diplomatické přípravy a do Diplomatické akademie MZV byla uvedena desítka  nových posluchačů. Zároveň byly  předány diplomy deseti  diplomatům, kteří diplomatickou přípravu prošli v uplynulých dvanácti měsících.

Juniorní diplomatická příprava je standardní vstupní bránou na Ministerstvo zahraničních věcí. Sestává z desetiměsíční teoretické části, která diplomaty připravuje v širokém spektru otázek souvisejících s diplomacií a mezinárodními vztahy obecně, a praktickým výcvikem na zastupitelských úřadech v zahraničí i praxi na odborech MZV.  Během ročního studia posluchači absolvují rovněž i stáž v Bruselu a Vídni a Kurz přežití na Vojenské akademii ve Vyškově.

Diplomaté jsou vybíráni v náročném několika kolovém výběrovém řízení, které prověřuje jejich znalosti zahraniční politiky České republiky, mezinárodní vztahů, všeobecných znalostí i analytických

 

.