Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zahraniční výbor PS 2016 III
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Juniorní diplomaté na půdě zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

 

Účastníci diplomatické přípravy na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí ČR se setkali dne 3. března 2016 s poslanci zahraničního výboru v čele s jeho předsedou Karlem Schwarzenbergem. Posluchače přivítali také poslankyně Jana Fischerová a poslanec Leo Luzar. Setkání se dále zúčastnil předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík.

Juniorní diplomaté se nejprve seznámili s aktivitami zahraničního výboru. Vedle pravidelných zasedání udržují členové výboru kontakty s parlamenty dalších států. Poslanci v letošním roce vycestují například do Brazílie nebo Indie a přijmou řadu delegací na půdě Poslanecké sněmovny.

Následující debata se nesla v přátelské atmosféře a tematicky se zaměřila na současnou situaci na Ukrajině, sankce EU vůči Rusku, bilaterální vztahy České republiky s Kubou a Čínou nebo na migrační krizi. Juniorní diplomaté se rovněž zajímali o otázky spojené s profesním rozvojem. Předseda výboru a bývalý ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg na závěr setkání popřál posluchačům úspěšný start do diplomatické kariéry.

Po ukončení programu v zahraničním výboru se posluchači šli podívat na interpelace premiéra v hlavním jednacím sále Poslanecké sněmovny.

Zahraniční výbor PS 2016 II

 

.