Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

mediální trénink
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Juniorní diplomaté prošli mediálním tréninkem

 

Posluchači juniorní diplomatické přípravy prošli tréninkem, který je měl připravit na vystupování před televizními kamerami. Vyzkoušeli si nácvik prezentace vlastní zprávy, cizího sdělení i improvizovaný rozhovor.
 
 

V úterý 10.3. 2015 prošli posluchači juniorní diplomatické přípravy MZV tréninkem, který simuloval vystupování před televizními kamerami.

V teoretické části kurzu se dozvěděli, jaké jsou zásady tvorby a prezentace zpráv a styku diplomatů s novináři v zahraničí. Praktická část se zaměřila na nácvik prezentace vlastní zprávy, cizího sdělení a improvizovaný rozhovor.

Tento kurz pro odbor vzdělávání a Diplomatické akademie MZV již tradičně vede ředitel tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti a bývalý ředitel Amerického centra Miroslav Konvalina, společně s renomovanými novináři Jiřím Rusnokem, Romanem Bradáčem a Radkou Klabíkovou.

Mediální trénink je jednou z praktických diplomatických dovedností, na které je v rámci studia juniorní diplomatické akademie kladen velký důraz. Tuto skutečnost ocenila i Akademická rada Diplomatické akademie na svém zasedání v prosinci 2014. Akademická rady tehdy konstatovala, že právě  zaměření na praktické dovednosti je současným trendem diplomatické přípravy na celém světě.

Kromě tréninku před televizními kamerami prošli juniorní diplomaté také přípravou pro rozhlasová interview, práci pro ČTK, práci s novináři obecně a komunikací prostřednictvím sociálních médií.

.