Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Má léta s Tomášem Baťou

 

Jiří Sedláček, který byl manažerem deseti různých poboček obuvnické firmy Baťa a dnes přednáší na Univerzitě New Brunswick diskutoval s posluchači juniorní diplomatické přípravy.
 

V pátek 31.10. 2014 měli posluchači juniorní diplomatické přípravy Ministerstva zahraničních věcí nevídanou příležitost diskutovat s Jiřím Sedláčkem, který téměř celý svůj profesní život pracoval pro Tomáše Baťu juniora. Pan Sedláček byl manažerem několika poboček obuvnické firmy Baťa na celém světě a dnes stále přednáší v Kanadě na University New Brunswick.

Hovořilo se o postavení obuvnického průmyslu v dnešním světě, strategii firmy Baťa i osobních zkušenostech z práce pro Tomáše Baťu.

Pan Sedláček v letech 1948-1951 vystudoval ekonomii na Cambridge, tvrdí ale, že nejvíce se naučil právě od Bati. Jako nový manažer nejprve absolvoval klasické baťovské kolečko, aby se naučil všechny základní dovednosti, a teprve potom mu Tomáš Baťa svěřil první projekt.

Za jeden z faktorů úspěchu společnosti považuje Jiří Sedláček tu skutečnost, že firma nikdy nebyla „multinational“, ale „multidomestic“ a fungovala v podstatě jako „federace nezávislých decentralizovaných výrob“.

Přednášku zorganizovala Diplomatická akademie MZV v rámci projektu „Významní manažeři pro českou diplomacii“.

Má léta s Tomášem Baťou II
.