Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posluchači Diplomatické akademie MZV absolvovali stáž v Bruselu

 

Ve dnech 19. až 21. února 2014 navštívili čeští juniorní diplomaté Brusel. Zde se seznámili s fungováním institucí EU i Stálé delegace ČR při NATO.

V rámci nabytého programu stáže se desítka mladých diplomatů setkala s významnými českými zástupci v institucích EU, například s panem Petrem Blížkovským, ředitelem odboru rozvoje venkova a potravinové bezpečnosti z Generálního sekretariátu Rady EU či panem Pavlem Boudou, členem kabinetu komisaře Štefana Fülleho.

Při návštěvě Evropského parlamentu měli posluchači DA možnost besedovat s panem Liborem Roučkem, který je členem výboru pro zahraniční věci.

Pro juniorní diplomaty bylo rovněž přínosné setkání s mladými Čechy působícími v rámci tzv. unijní diplomacie, tedy v Evropské službě pro vnější činnost.

Posluchači DA se velmi zajímali o aktivity Stálé delegace ČR při NATO, kde byli přijati panem velvyslancem Jiřím Šedivým. Pracovníci politické i vojenské sekce delegace seznámili mladé diplomaty s aktuálními tématy, které hýbou Severoatlantickou aliancí a zodpověděli jejich otázky, např. ohledně možností rozšiřování NATO či budování kapacit.

Absolvování bruselské stáže je součástí teoretické části jednoletého cyklu DA, který se pomalu blíží ke svému závěru. Posluchači nyní prověří své nabyté poznatky během praktické části diplomatické přípravy, zahrnující stáže v podnicích a na zastupitelských úřadech ČR.

.