Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posluchači Diplomatické akademie na návštěvě britské rezidence

 

Posluchači Diplomatické akademie společně s členy Klubu kulturního diplomata byli přijati J. E. britským velvyslancem Nicholasem Archerem v jeho rezidenci v Thunovském paláci v Praze. Během návštěvy dne 24. března 2022 měli posluchači a diplomaté MZV možnost seznámit se s aktivitami britské ambasády a se zástupkyní velvyslance Lucy Hughes diskutovat různé přístupy britské ačeské diplomacie.   

Návštěva britského velvyslanectví

Návštěva britského velvyslanectví

Thunovský palác střežený bustou Winstona Churchilla se schovává na Malé straně nedaleko budovy Senátu. Za dřevnou bránou nenápadného paláce se skrývají nejen kanceláře, ale také reprezentační prostory a rezidence velvyslance Nicholase Archera, který v Praze působí od roku 2018.  

Kromě pana velvyslance přivítala frekventanty Diplomatické akademie i zástupkyně velvyslance Lucy Hughes, která představila systém vzdělávání britských diplomatů. Na závěr vystoupila také vedoucí PR oddělení, Eva Bouchalová, která seznámila hosty s dobrými praktikami v komunikaci velvyslanectví s veřejností.  

Posluchači DA a diplomaté měli možnost prohlédnout si jak rezidenci, tak rozkvetlou zahradu a pohladit Wolfieho, adoptovaného psa pana velvyslance. Účastníci ocenili příležitost nahlédnout do zákulisí britské diplomacie.  

.