Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posluchači Diplomatické Akademie na návštěvě u kanadské velvyslankyně Ayeshy Patricie Rekhi

 

Posluchači DA navštívili 24. května 2022 kanadskou ambasádu v Praze, kde je přijala kanadská velvyslankyně Ayesha Patricia Rekhi. Přátelský rozhovor nad odpoledním šálkem čaje se točil především okolo témat spojených s působením velvyslankyně Rekhi v diplomacii a s postavením žen diplomatek.

Posluchači DA a kanadská velvyslankyně

Posluchači DA a kanadská velvyslankyně

Velvyslankyně sdílela s posluchači DA svůj osobní příběh a vývoj své kariéry v zahraniční službě spolu s prioritami, které si stanovila pro své působení v České republice. V Praze působí velvyslankyně Rekhi od roku 2019 a věnuje se mj. podpoře lidskoprávních organizací zasazujících se o diverzitu, ochranu slabších nebo ženská práva.  

Rozhovor se stočil i k tématu postavení diplomatek v kanadské zahraniční službě. Velvyslankyně představila posluchačům DA iniciativy, které dovedly kanadskou diplomacii do stavu, kdy ženy tvoří už polovinu velvyslaneckého sboru. Ostatně i v případě České republiky nahradila současná velvyslankyně svou předchůdkyni Barbaru Richardson. 

Velmi příjemný a osobní rozhovor nabídnul posluchačům DA důležitý vhled do fungování významné světové diplomacie. Během setkání získali lepší znalosti o vzájemných vztazích České republiky a Kanady. Nedílnou součástí návštěvy bylo také praktické využití znalostí o diplomatické etiketě nabytých v průběhu programu Diplomatické akademie.  

.