Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Absolventi DA se státním tajemníkem
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšné zakončení Diplomatické akademie 2022 MZV ČR

 

Letošní ročník Všeobecné diplomatické přípravy - vzdělávacího programu pro diplomatické koncipienty zakončilo slavnostní předání diplomů v kapli Trauttmansdorffského paláce. Ministerstvo zahraničních věcí nově posílí sedm juniorních diplomatů.

Státní tajemník MZV Ing. Miloslav Stašek ocenil svědomitou přípravu všech koncipientů v průběhu jejich studia, včetně úspěšného složení závěrečných písemných a ústních zkoušek a popřál všem novým diplomatům hodně štěstí k jejich nástupu do výkonu zahraniční služby.

Během čtyřměsíčního studia posluchači Diplomatické akademie absolvovali obsáhlou teoretickou část zaměřenou na oblasti mezinárodní politiky, ekonomické diplomacie, právních a konzulárních základů a dalších aspektů zahraniční politiky. Posluchači také zpracovávali praktické projekty a navštívili některé významné instituce a zahraniční zastupitelské úřady. Součástí studia byl i program zaměřený na osobnostní rozvoj. Oporou posluchačům byli mentoři z řad zkušených diplomatů a tzv. buddies, rovněž absolventi předešlých ročníků Diplomatické akademie. Na závěr programu posluchači úspěšně složili zkoušku v oboru Zahraniční vztahy a služba a obhájili závěrečné práce.

Absolventi Diplomatické akademie ročníku 2022 posílí řady Ministerstva zahraničních věcí v ústředí, nebo budou vysláni na zastupitelské úřady ČR v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Slavnostní předávání diplomů absolventům DA

Slavnostní předávání diplomů absolventům DA

Úspěšné zakončení Diplomatické akademie 2022 MZV ČR

Úspěšné zakončení Diplomatické akademie 2022 MZV ČR

.